ניתוחי עצב הפנים

etzev

הפנים הן האיבר הרגיש ביותר בגופנו, הן מהבחינה האסתטית והן מהבחינה הרגשית. עיוותים בפנים גורמים לפגיעה קשה בביטחון העצמי וביכולת התפקוד. שיתוק עצב הפנים יכול להופיע בעקבות תאונות או ניתוחים. בחלק מהמקרים עצב הפנים נפגע אך לא נקרע, ואז השיתוק הוא חלקי וחולף.

באותם מקרים שבהם עצב הפנים קרוע, יש לבצע ניתוח שבו תופרים את קצות הקרע בעצב זה או מחברים אליו שתל של עצב אחר.

פרופ' קרוננברג הוא חלוץ רופאי אף אוזן גרון בשטח זה, ויש לו הניסיון הגדול בארץ בתיקוני קרעים בעצב הפנים.

במקרים שבהם מיקום הקרע בעצב הפנים הוא במוח, יש צורך לבצע ניתוח מסובך דרך גומת המוח. פרופ' קרוננברג שהה במשך שנה בציריך, במחיצתו של פרופ' פיש, מפתח הגישה הכירורגית הזאת, והשתלם בביצוע
ניתוח זה. קרוננברג הוא היחיד בארץ המבצע ניתוחי תיקון עצב הפנים בגישה דרך גומת המוח. זיהוי מידת הפגיעה בעצב הפנים וקביעת האינדיקציה לביצוע הניתוח מתאפשרים באמצעות מכשיר חשמלי משוכלל אלקטרו-נוירונוגרף ENOG.

facenerveבחולים שנפגעו במחלת הפסיאליס על רקע של מחלה ויראלית אינם זקוקים לניתוח, אך כדי להגיע לתוצאות מירביות יש צורך בהקפדה על צורת הפיזיוטרפיה. חלק מהפיזיוטרפיה המומלצת על ידי מרפאים ולפעמים גם רופאים איננה נכונה. יש להימנע במקרים אלו מביצוע מסאז' וגירוי חשמלי. הפיזיוטרפיה הנכונה היא ביצוע תנועות נמרצות על ידי שרירי הפנים. הנחיות לטיפול פיזיוטרפי נכון ניתן לקבל במרפאת קרוננברג.

call_now

המרפאה הפרטית של פרופ' קרוננברג נמצאת
ברח' ויסוצקי 4, (בית רופאים, מרכז חיבורים) תל אביב. 
טל. 03-6724166 פקס. 03-9599905
ופועלת בימים שני ורביעי בשעות 19:00 – 16:00
דוא"ל :  kro@smile.net.il