ניתוחי ילדים

ניתוח הכנסת ציונוריות (כפתורים)

dreamstimefree_128342

המבנה המיוחד של אוזן הילד גורם, בחלק גדול מהמקרים, לפגיעה באיוורור האוזן התיכונה, שגורמת לאיסוף נוזלים בחלל האוזן. הנוזלים בחלל האוזן מקשים על תנועת עור התוף ועצמות השמיעה וכך נוצר ליקוי בשמיעה. בילדים קטנים הליקוי בשמיעה יכול לגרום לקשיים בלימוד דיבור. בחלק מהמקרים נוצר תת-לחץ בתוך האוזן התיכונה ועור התוף נמשך כלפי קרקעית חלל התוף. מצב זה מסוכן שכן הוא כרוך באי יכולת לאוורר את האוזן ובהיווצרות רקמת כולסטאטומה.

הפתרון הוא הכנסת צינוריות אוורור (כפתורים) לעור התוף, פעולה המשפרת מיידית את אוורור האוזן התיכונה ומתקנת את הליקוי בשמיעה. הצינוריות נשארות בעור התוף בין חצי שנה לשנה ולאחר מכן נפלטות מעצמן. בחלק מהמקרים יש צורך בהכנסה חוזרת של צינוריות אלו, עד להבראה של המערכת. הניתוח הוא ניתוח קל שאורך כעשר דקות, במבוגרים הוא מבוצע בהרדמה מקומית ובילדים בהרדמה כללית, שכן חשוב שהילד לא יזוז בעת ביצוע הפעולה. עוד על ניתוח כפתורים 

כריתת שקדים ואדנואידים (שקד שלישי)

shaked1

דלקות לוע ואף נגרמות בחלק גדול מהמקרים בגלל שקדים מוגדלים ורקמת אדנואידים (שקד שלישי) מוגברת. השקדים הם שתי בלוטות רקמה לימפטית הנמצאות משני צדי הלוע. האדנואידים נמצאים מאחורי האף, ויחד עם השקדים הם יוצרים מעין מחסום לכניסת זיהומים אל מערכת הנשימה. בילדים עם דלקות חוזרות במערכות הגנה אלו, לא רק שאין הם ממלאים את תפקידם, הם מהווים גם מקור לזיהומים חוזרים ולכן עדיף לכרות אותם.

שקדים ואדנואידים גדולים, גם בלא דלקת, עלולים לחסום את מעבר האוויר בלוע וגורמים כך להפחתה ברמת החמצן הנכנסת לריאות. ילדים עם חסימה בדרכי הנשימה נוחרים בלילה, עייפים ביום וניתן להבחין אצלם בהפסקות נשימה בשינה. ניתוחי שקדים ואדנואידים מתבצעים בהרדמה כללית. הם אורכים כחצי שעה אך מלווים בכאב לאחר הניתוח המחייב מתן תרופות מרגיעות.

ניתוחי הילדים הם בדרך כלל ניתוחים פשוטים, אך בגלל רמת הסיכון הגבוהה הקשורה בהם, מומלץ תמיד לפנות למומחה בשטח זה.

call_now

המרפאה הפרטית של פרופ' קרוננברג נמצאת
ברח' ויסוצקי 4, (בית רופאים, מרכז חיבורים) תל אביב. 
טל. 03-6724166 פקס. 03-9599905
ופועלת בימים שני ורביעי בשעות 19:00 – 16:00
דוא"ל :  kro@smile.net.il